Detail turistické akce (propozice):

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

Jonsdorfské skalní město

Parním vláčkem do Žitavských hor a zpět - termín posunut!

21.10.2017

Turističtí fajnšmekři jistě dobře znají oblíbenou oblast Zittauer gebirge (Žitavské hory). Nyní v říjnu je tento region obzvláště atraktivní díky živým barvám podzimu. Proto se vydáme do Žitavy a pak úzkorozchodným parním vláčkem do obce Oybin. Pokocháme se pohledem na zdejší hrad a klášter z vyhlídky Pferdeberg a po značených cestách se přesuneme do Jonsdorfu, kde prozkoumáme méně známé, ale velmi zajímavé skalní město. Naučná stezka Mühlsteinbrüche nás provede místy kde se kdysi lámaly mlýnské kameny poptávané v celé Evropě. Je zde také několik atraktivních skalních vyhlídek. Do Žitavy se vrátíme opět po železnici s pomocí parního stroje. Vystoupíme na stanici Zittau Süd a projdeme si malebné historické centrum Žitavy.

Region:mimo Ústecký kraj
Začátek:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží 10.00
Konec:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží 18.04
Délka trasy:Pěší část 10 km až 15 km podle variant
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka, Varnsdorf
Kontakt775 855 303
Benefity KČT:Pojištění člena KČT.
Propozice:Vytisknout
Web akce:

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

POZOR, DROBNÉ ZMĚNY!!! Oproti původním propozicím došlo z důvodu výluky na trase Varnsdorf - Zittau k drobným změnám. Sraz ve Varnsdorfu na hlavním nádraží nejpozději v 10.00 hodin (vlak z Rybniště do Varnsdorfu by měl jet v 9.40). Přesun náhradní autobusovou dopravou v 10.11 do Žitavy (10.53). Přestup na lokálku v 11.05 do Oybina (11.51). Prohlídka obce a pochod přes skalní vyhlídky do Jonsdorfu, zde návštěva skalního města a lomu na mlýnské kameny. Návrat do Žitavy v 15.11 nebo 16.02. Výstup na zastávce Žitava jih (Zittau Süd) a prohlídka historického centra města. Odjezd do Varnsdorfu v 17.04 nebo 18.39 opět náhradní autobusovou dopravou. Pro účastníky budeme ve Varnsdorfu kupovat síťovou jízdenku LIBNET (Euro Nisa Ticket: 320 Kč pro 5 osob - 160 pro 1 osobu) na kterou můžeme jezdit celý den včetně parní úzkorozchodné železnice. Pokud někdo vyrazí z Rybniště (9.40), koupí si tuto jízdenku zde (dle počtu osob) Doporučujeme vzít si fotoaparát.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Mám zájem o účast na této turistické akci:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: