Detail turistické akce (propozice):

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

Jonsdorfské skalní město • 2. ročník

Parním vláčkem do Žitavských hor a zpět

6.10.2018

V době, kdy Žitavské hory (Zittauer gebirge ) září živými barvami podzimu, se vydáme do Žitavy a pak úzkorozchodným parním vláčkem do obce Jonsdorf. Projdeme si naučnou stezku Mühlsteinbrüche a místa, kde se kdysi lámaly mlýnské kameny poptávané v celé střední Evropě. Je zde také několik atraktivních skalních vyhlídek a přírodních nebo technických zajímavostí. Do Žitavy se vrátíme opět po železnici s pomocí parního stroje. Vystoupíme na stanici Zittau Süd a projdeme si malebné historické centrum Žitavy.

Region:mimo Ústecký kraj
Začátek:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží 10.15 (odjezd 10.28)
Konec:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží cca 18.00
Délka trasy:Pěší část 5 km
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka, Varnsdorf
Kontakt775 855 303
Benefity KČT:Pojištění člena KČT.
Propozice:Vytisknout
Web akce:

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Sraz ve Varnsdorfu v 10.15 nebo v Žitavě v 10.50 (na nástupišti pro lokálku, které je před hlavní nádražní budovou). Trasa je krátká, fyzicky středně náročná (jinak velmi zajímavá). Terén stoupá a klesá po skalnatých schodištích (vyhlídky, lom, kovárna, skalní varhany, útvar Čajová konvice, lesní dřevořezby...). V Žitavě se podíváme na květinové hodiny, keramickou míšeňskou zvonkohru, brusičskou fontánu a historické architektonické památky. JÍZDNÉ: ve směru od Rybniště či od Liberce je výhodné si zakoupit individuální nebo skupinovou jízdenku Libnet, která platí i na Zittauer Schmalspurbahn (což představuje zejména pro skupiny výraznou slevu). Parní lokálka z Žitavského nádraží vyráží v 11.01.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Mám zájem o účast na této turistické akci:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: