Chaty a ubytovny KČT v Ústeckém kraji:

Klub českých turistů byl za první republiky tradičním provozovatelem mnoha turistických chat (často ve vlastnictví KČT). Tyto sloužily turistům (členům i nečlenům klubu) jako možnost levnějšího ubytování a pohostinství v turisticky atraktivních místech. Za komunistické éry bohužel KČT o tyto majetky přišel a v novodobé éře se už nepodařilo ve většině případů plnohodnotně navázat na hospodářsky udržitelnou činnost nutně spojenou s provozem těchto zařízení. Mnohé turistické chaty buď zchátraly (některé i vyhořely) nebo byly odprodány soukromníkům. O to více patří uznání těm klubům KČT, které dodnes vlastní či provozují turistické chaty a to často s nemalým úsilím.

TURISTICKÉ CHATY V MAJETKU KLUBŮ ČESKÝCH TURISTŮ:

Turistická chata na Lovoši

Vrchol Lovoše (570 m.n.m.) je sice o 250 m nižší než Milešovka, ale jeho svahy strmě zvedají přímo z Polabské nížiny a vytvářejí tak působivou dominantu městu Lovosice na jeho úpatí. Z terasy uvidíte nádherný výhled na labské údolí u Lovosic a Litoměřic, Píšťanské jezero. Dále vrcholy Českého středohoří jako Milešovku, Kletečnou, Lipskou Horu, hrádek Košťálov, hrad Hazmburk, Říp, hrad Bezděz, Ještěd, Radobýl a jiné. Východy a západy slunce z Lovoše jsou za dobrého počasí vždy velmi působivé. Zpřístupnění a turistické využití Lovoše bylo jednou z hlavních priorit lovosického horského spolku, který ve městě působil od roku 1886. V roce 2008 se konečně po letech úsilí podařilo odkoupit pozemky okolo chaty na Lovoši, byla podepsána smlouva o převedení majetku (po zaplacení nemalé částky) z vlastnictví České republiky na náš klub KČT Lovosice. Takže vrchol Lovoše s chatou je už v majetku KČT Lovosice.

TURISTICKÁ CHATA NA LOVOŠI:
Otvírací doba:Pátek 15 - 20 hodin
Sobota 10 - 22 hodin
Neděle a svátky 10 - 16 hodin
Ubytování:V současné době není možné ubytování
Kontakt na provozovatele: Václav Buriánek
Tel: 607 184 600, 724 221 711
Mail: vaseklovos@centrum.cz
Další informace:http://www.chata-lovos.cz/

Turistická chata Starý vechtr v Moldavě

V roce 1957 získává na Moldavě TJ Lokomotiva Ústí n. L. do pronájmu chatu „Vechtr“, kterou hojně využívá i oddíl turistiky, trvale přechází do jejího majetku v roce 1976. K dispozici je 6 postelí (vlastní spací pytel), v místnosti je vybavená kuchyňka a (pro zimní období) kamna na pevná paliva. V budově není voda ani elektřina, voda je ve studánce 100 m po silnici v zatáčce, ke svícení a vaření je k dispozici plyn. Možnost krátkodobého i dlouhodobého ubytování. V současné době v majetku TJ LOKO REKRE Ústí n. L.

TURISTICKÁ CHATA STARÝ VECHTR:
Otvírací doba:Na objednávku
Ubytování:6 postelí (vlastní spacák)
Kontakt na provozovatele: Ema Kramářová
Tel: 725 488 489, 605 415 018
Další informace:

Ejemova chata na Stříbrníku u Loun

Vrch Stříbrník nebo též Červený vrch u Loun (271 m) je oblíbeným výletním místem nad obcí Dobroměřice u Loun. Důvodem je turistická chata s rozhlednou, která zde stojí již od roku 1910. Slavnostní otevření chaty na Stříbrníku se konalo za velké účasti lidu dne 4. června 1911. Chata byla stavba pojmenována po původním iniciátorovi stavby ing. Ejemovi. Jedná se o jedinou horskou chatu na Lounsku. Chata je bez oficiální možnosti ubytování. Po dohodě je však teoreticky možné využít turistického ubytování, výjimečně pro větší skupiny možnost spát na podlaze verandy ve vlastním spacáku. V chatě funguje restaurace V současné době v majetku KČT LOKO LOUNY.

TURISTICKÁ EJEMOVA CHATA:
Otvírací doba:Otevřeno od dubna do října:
Středa až pátek: 14 - 18 hodin
Sobota a neděle 10 až 18 hodin
Mimo sezónu pro větší skupiny po dohodě.
Ubytování:Buňka u chaty - lehátka, 6 míst, potřebné vlastní spacáky
Kontakt na provozovatele: Jan Žalud
Tel: 733 184 750
Mail: cervenak.rozhledna@gmail.com
Další informace:http://www.cervenak-rozhledna.cz

TURISTICKÉ CHATY V MAJETKU OBCÍ:

Tento materiál je zpracováván

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: